Czy warto kupić Farming Simulator 19

Nim będziemy uważali szansę pograć w Farming Simulator 21, ekipa Giants Software postanowiła odświeżyć nieco swoje aktualne dzieło, wydając FS19 w tak zwanej Platinum Edition. Wypakowana zawartością reedycja daje w bliskie ręce podstawkę i niemal całe ważne dodatki, jakie pojawiły się na odległości tych miesięcy. Czy pakiet ten, przydatny jest Waszej uwagi?

W tokach postępującej cyfryzacji, wyścigu szczurów a istnienia w miejskim zgiełku, wiele ludzi zaczyna fantazjować o tym, jak wtedy stanowiło gościć i pracować na wsi - na dowód w polu. Niestety dzisiaj istnieje wówczas zajęcie ekskluzywne dla kobiet, które naprawdę świetnie się na tym potrafią i posiadają z młodego gospodarstwa zrobić prawdziwy biznes. Typowym "mieszczuchom" jest tylko wirtualna poza tego uczucia, oraz tąż dostarczy wam naprawdę udany Symulator Farmy 19.

Przez większy okres Giants Program było badane za to, że ma nowe odsłony swojej bestsellerowej kolei na tradycyjnej technologii, co z zmiany zachęciło innych deweloperów do leczenia zaś w ramach rynkowej konkurencji zmusiło studio do tworzenia. Dzięki temu "dziewiętnastka" powstała na zupełnie innym silniku i, co tutaj dużo mówić, zaliczyła ogromny skok względem poprzednika! Miłośnicy praktyce w polu mogą tu dzielić na zdrowe żywe oświetlenie, reakcję maszyn na fizykę gleby, większe i bogatsze w segmenty mapy, a także kilka zmianie w jednej rozgrywce, gdy na dowód jazda konna!

image

Co prawda, dalej nie istnieje ostatnie wizualny poziom takiego Red Dead Redemption 2, czy Horizon: Zero Dawn, natomiast nie o to ale w tym wszystkim należy. Symulacja nie równa się realistycznej grafice wypalającej mózgi, bo tym czego tak naprawdę oczekujemy z takich gier, jest ładne i relaksujące doświadczenie.

Największym plusem Farminga, a jednocześnie jego najistotniejszą przewagą nad konkurencją, jest wielka biblioteka licencjonowanych maszyn i urządzeń, oraz co za tym idzie szeroki wachlarz mechanizmów rozgrywki do sprawdzenia na polskich wirtualnych gospodarstwach. W Platynowej edycji gry znajdziecie blisko 120 marek producentów, 20 rodzajów samochodów i mało 45 typów narzędzi potrzebnych każdemu rolnikowi.

Możecie tu zasiąść za sterami ciągników Fiata czy też New Hollanda, pokierować wielkimi kombajnami, ładowarkami, albo nawet paszowozami do mieszania kiszonki z sianem i słomą. Do nich dokładnie możemy podpiąć odpowiednie dodatki, a między innymi są to pługi, siewniki, kosiarki, chwastowniki, i nawet rozrzutniki gnojówki. Szczerze powiedziawszy mógłbym brzmieć to suma w nieskończoność, a również oczywiście oczywiście o czymś bym zapomniał.

Najlepsze jest w obecnym pełnym to, że Giants Software zapewniło wsparcie modów nie właśnie na komputerach, ale też na konsolach, dzięki czemu możemy urozmaicić swoje farmy o kolejne sprzęty, dodatki ułatwiające rozgrywkę, a jakby tego istniałoby niemało, mamy szansę pobrania map organizowanych przez społeczność! Sam z obecnej możliwości skorzystałem i po każdych 4 godzinach przeglądania katalogu, pobrałem jakieś 80 modyfikacji, w ostatnim 5 ciekawych map.

image

Dzięki fanowskiej prac możecie przenieść się do malowniczej Toskanii, rozwijać pole tuż przy azteckiej piramidzie, rozgościć się na właściwej polskiej wsi. Co dobre, na indywidualnej z mapek swym zadaniem jest kierowanie farmy podczas... wojny, bo po niebie zasuwają ogromniaste bombowce.

Oprócz możliwości zaorania pola, obsiania go odpowiednimi nasionami, a następnie zbioru plonów, twórcy udostępnili także opcję hodowli kilku wybranych gatunków zwierzaków, jakimi są kury, konie, owce, krowy oraz świnie - niestety moduł ten jeszcze wymaga dużego dopracowania. Swoja waga w trosce nad pupilami wiąże się jedynie do nakarmienia ich z czasu do czasu, posprzątania im zagrody i zapewnienia ludzi do rozmnożenia. Niby wielu nic na farmie wykonywać z nimi nie trzeba, a każdą z wymienionych pracy można ubrać z fajną, oryginalniejszą a niezwykle angażującą rozgrywkę.

Główną siłą napędową tego gatunku produkcji jest natomiast wolność naszych funkcjonowań również kiedy ktoś chciałby spędzić cały doba nawet na dojeniu krów, czy pielęgnowaniu koni, powinien pamiętać taką okazja. Na szczęście to niewielki minus jaki nie zaburza odbioru całej produkcji. A ponieważ istniejemy obecnie przy wspomnianej swobodzie, warto opowiedzieć co coś o trybie projektowania i swego rodzaju, projektowania naszego gospodarstwa rolnego.

Jeśli na określonej karcie będziemy stanowić swój domowy kawałek ziemi, możemy spośród nią stworzyć absolutnie wszystko co nam się zamarzy. Nie odpowiada Ci pewna górka tam na uboczu? Spoko, edytor terenu umożliwi Ci ją zapłacić. Chciałbyś zawierać moc zieleni dookoła siebie? Możesz kiedy wychodzi symulator farmy 2019 "pomalować" okolicę czy jedynemu zaorać teren i zasadzić trawę. Dzięki modom mogłem znacząco rozszerzyć podstawowy asortyment budowlany, oraz co za tym chodzi puścić wodze wyobraźni i rozpocząć stawianie farmy marzeń.

Domek zbudowany, garaż umiejscowiony, ogródek przystrojony fontanną również nowymi dekoracjami, malutkie sady z jabłoniami chętne do tworzenia, zostało zająć się budową płotu oraz bramy wjazdowej. No oraz wtedy istniał rzeczywiście moment, w jakim wymiękłem, a nerwy wzięły mnie tak mocno, że aż usunąłem cały zapis. Ten kto nigdy nie stawiał ograniczenia w Farmingu na padzie, ten nie wie czym jest zaangażowanie i jedyne mienie w imię sztuki. O ile oczywiście na myszce i klawiaturze wszystko działa cacy, tak precyzja budowania padem jest daleka od perfekcji! Wyobraźcie sobie, że macie miejsce wielkości boiska piłkarskiego a pragniecie je dobrze ogrodzić, aby móc po nacieszyć oczy pięknymi widokami.

Istną katorgą jest montowanie każdej ścianki osobno w taki sposób, aby każde idealnie do siebie pasowały - i kiedy się jest do tego "pedantem", naprawdę można się mocno wściec. Niemniej jednak jeśli przeboleje się takie trudne elementy, można machnąć sobie naprawdę przyjemne gospodarstwo i pochwalić się nim spośród innymi graczami online w stylu wieloosobowym.

Nie do finału istnieję zawsze przekonany co do ostatniego, czy ekonomia w Farming Simulator 2019 została odpowiednio zbalansowana. Teoretycznie absolutnie nie brakowało mi pieniędzy do ostatniego poziomu, abym musiał dramatycznie szukać łatwego zarobku, ani nie szedł w wysokich luksusach z milionami na koncie. Nawet jeżeli wynajmowałem pracowników, aby zajęli się monotonnymi zadaniami za mnie, i ja rozglądałem się za jednorazowymi kontraktami na kolejnych farmach, odczuwałem finansowy komfort. Gdy wydałem prawie 70 kafli na różny sprzęt, obróciłem 3 razy z zapasami zgromadzonymi w zbiorniku i obecnie był dodatkowe 25 tysięcy.

image

Tak by nie przesłodzić, produkcja GIants Software posiada też kilka ważnych mankamentów. Z takich typowo subiektywnych spostrzeżeń mogę stwierdzić, że dużo brakuje mi tu nawet kilku dodatkowych gatunków zwierząt domowych lub te produktów do pielęgnacje. Jeśli zaś chodzi o bardziej powszechne problemy, tutaj na pewno trzeba wskazać relatywnie małą grupę piosenek w jakiejkolwiek ze stacji radiowych - tychże istnieje zupełnie sporo, jednak mają po 3-4 zapętlane utwory.

No i wreszcie to, co umieszcza się w oczy najbardziej - cholernie pusty świat. Nie nosi mi tutaj o budowę czy krajobraz, jednak o szeroko pojmowane "życie". Na drogach spotkać tu można ze 3 samochody na krzyż, przechodniów właściwie nie ma, i na sąsiadujących farmach nikt nie pracuje - przecież to naprawdę absolutnie nikt. Nagle z dnia na dzień ich statusy się zmieniają, ale nigdy nie ujrzymy żadnego innego rolnika za sterami ciągnika.

Po tych coś przydługich wywodach, musimy pójść do odpowiedzi na pytanie, po które tu w wyniku przyszliście. Czy polecam wygrać w Symulator Farmy 19? Toż tak właściwie zależy od typu gracza jakim jesteście. Jeśli czujecie się zmęczeni wszechobecnymi naparzankami, wojnami, zombiakami oraz różnymi tego standardu bzdurami, śmiało możecie dać tej sztuk szansę.

Impreza w farmera oferuje niesamowicie relaksującą rozgrywkę, zezwala na odprężenie się po dniu pełnym wrażeń, natomiast na dodatek wzbogaci waszą wiedzę. Osoby szukające i mocnych wrażeń zasną z nudów przy trzeciej obsianej grządce.